Aktualności

Rozpoczynamy 4 etap projektu

6 kwietnia 2022
SCWEW Kraków rozpoczęło czwarty etap pilotażowego projektu wdrożenia modelu SCWEW. 
Przygotowania do czwartego etapu zaczęły się już na etapie trzecim. Zespól SCWEW opracował koncepcję kampanii społecznej, a lider i ekspert ds. edukajci włączającej odbyli kilka związanych z nią spotkań. 
1 kwietnia 2022 roku, czwarty etap, zainaugurowaliśmy przygotowaniem i obsługą stoiska informacyjnego SCWEW Kraków, podczas wiosennego  Koncertu Charytatywnego „Gwiazdy dla Autyzmu”, który odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury, tym samym realizując pierwsze działanie zaplanowane w naszej kampanii społecznej. W kolejnych tygodniach czekają nas spotkania informacyjne online, dzień otwarty oraz gra terenowa “Śladami niezwykłych ludzi” - która zostanie do dyspozycji wszystkich zainteresowanych na dłużej.
4 kwietnia na zebraniu zespołu SCWEW wraz z koordynatorkami ze szkół i przedszkola, lider Aneta Garncarz podsumowała trzeci etap projektu, ekspert ds. edukacji włączającej Maciek Bochyński zapoznał wszystkich uczestników zebrania z koncepcją gry terenowej. Następnie razem omówiliśmy i zaplanowaliśmy szereg działań na kolejny etap. 
Co nas czeka?
Oprócz kampanii społecznej w kolejnych miesiącach w ramach działań projektowych odbędą się konsultacje nauczycieli z ekspertami zewnętrznymi, zajęcia modelowe, obserwacje i superwizje, konsultacje dla rodziców i dla uczniów, konsultacje dla dyrektorów i koordynatorów. Wszystkie te działania będą prowadzone zarówno przez członków zespołu SCWEW jak i ekspertów zewnętrznych.
Na czwartym etapie odbędzie się cykl wykładów dla Rodziców dzieci młodszych i starszych pt. Drogowskazy. Zależy nam aby świadomie wspierać dzieci, pomóc rodzicom w znalezieniu pomysłów i inspiracji w temacie wychowania. 
 
 Zapraszamy Państwa do śledzenia aktualności w związku z planowanymi wydarzeniami. 

Zespół SCWEW Kraków

Wróc do wszystkich aktualności